Євроінтеграційний портал

Україна-НАТО

https://vrzzso.blogspot.com/

https://abetkabezpeki.blogspot.com/

http://leontyev.net







Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Погода в Україні



Наш баннер

http://svyatschool.com.ua

День відмови від паління

Міжнародний день відмови від паління (No Smoking Day) — відзначається щорічно в третій четвер листопада в більшості країн світу. Встановлений Американським онкологічним товариством (American Cancer Society) в 1977 році.

 

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я 90% смертей від раку легенів, 75% - від хронічного бронхіту і 25% - від ішемічної хвороби серця обумовлені палінням.

 

Мета Міжнародного дня відмови від паління — сприяти зниженню поширеності тютюнової залежності, залучення до боротьби проти куріння всіх верств населення і лікарів усіх спеціальностей, профілактика тютюнопаління та інформування суспільства про згубний вплив тютюну на здоров'я.

 

Тютюнопаління спричиняє кожний п'ятий випадок смерті осіб віком старше 35 років і щороку вбиває понад 8 млн людей по всьому світу: понад 7 із них – це активні курці і майже 1,2 млн – пасивні. Майже половина дітей у світі регулярно вдихає забруднене тютюновим димом повітря в громадських місцях, а 65 000 – помирають щороку від хвороб, пов’язаних із пасивним курінням.

 

Вчені зазначають, що куріння у два рази небезпечніше для організму, що росте, ніж для дорослого. Смертельною дозою для дорослої людини вважається одна пачка сигарет, викурена  відразу, а для підлітків – пів пачки. Ті, хто почав палити до 15 років,  у п’ятеро частіше помирають від раку легень.

 

Зараз через стрімкий розвиток технологій на заміну тютюновим виробам для куріння приходять електронні сигарети. Деякі виглядають як звичайні цигарки, а інші як USB-флешки, ручки та інші предмети повсякденного вжитку.

 

Утім вже доведено, що куріння електронних сигарет підвищує ризики виникнення хронічних хвороб, раку легень та серцево-судинних захворювань, оскільки містять шкідливі хімічні речовини, як-от важкі метали та канцерогени.

 

Використання ароматизованих рідин на регулярній основі може спричинити запалення дихальних шляхів, розвиток пухлин, а також знижує захисні функції організму щодо вірусних захворювань. Тому уявлення про безпечність цього виду паління – хибне.

 

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, люди з серцево-судинними та респіраторними захворюваннями, що спричиненні курінням, мають більш високий ризик розвитку важких симптомів коронавірусної хвороби. Куріння є фактором ризику для будь-якої інфекції нижніх дихальних шляхів, а вірус, спричинений COVID-19, вражає, у першу чергу, дихальну систему людини.

 

Споживачі електронних пристроїв для куріння також можуть наразитися на ускладнений перебіг хвороби у випадку інфікування COVID-19, адже вейпи, електронні сигарети та пристрої для нагрівання тютюну так само чинять шкоду дихальній та імунній системі.

 

Наразі безпосередній зв’язок між коронавірусом, курінням та недугою, яку воно провокує, у процесі вивчення. Однак, є очевидним взаємозв’язок між COVID-19 і здоров’ям серцево-судинної системи, оскільки куріння є основною причиною серцево-судинних захворювань у людей по всьому світі.

 

Слабку серцево-судинну систему мають хворі на COVID-19 із курінням в анамнезі. Це робить таких пацієнтів більш сприйнятливими до важких симптомів, а отже може збільшити ймовірність смерті.

 

Не варто використовувати підміну понять та шукати інші способи кинути курити: електронні цигарки чи вироби з тютюну – все це негативно впливає на ваше здоров’я. Найкращий та єдиний спосіб – це відмовитися від куріння загалом, скільки б вам не було років. Адже люди, які кинули курити у віці від 30-35 років, мають таку ж тривалість життя, як і ті, хто ніколи не пробував сигарети. 

 

 

Корисні посилання:

 

Офіційні джерела:

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) 

Інші інформаційні ресурси:

КПІ ім. Ігоря Сікорського
Уросвіт
Вікіпедія


Відео:

TED-Ed: YouTube Як куріння шкодить вашому мозку
Hromadske: YouTube Що відбувається з вашим тілом, коли ви кидаєте курити

Додаткові ресурси:

Лінія допомоги з питань відмови від куріння: 0 800 500 678
Вебсайт проєкту "Я кидаю курити"

 


Пам'ятайте: куріння є однією з головних причин смертності, що запобігається. Відмова від куріння - це найкраще, що ви можете зробити для свого здоров'я.