Євроінтеграційний портал

Україна-НАТО

https://vrzzso.blogspot.com/

https://abetkabezpeki.blogspot.com/

http://leontyev.net







Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Погода в Україні



Наш баннер

http://svyatschool.com.ua

5 причин "трійок" : чому дитина погано вчиться і як їй допомогти

 Як і будь-яка мама, ти впевнена, що твоя дитина найрозумніша. Однак улюблене чадо не поспішає відповідати цьому гучному званню: останнім часом юний учень приносить зі школи одні трійки. Чоловік поглядає на ремінь, у вашому будинку накладено табу на мультики, але, незважаючи на ці заходи, нащадок до цих пір не порадував ні однієї десяткою ...

Найпоширеніша причина з'явилися у школяра трійок - втома. Тому в першу чергу зверни увагу на позакласне навантаження свого чада. Якщо твій вундеркінд ходить у художню студію, грає в теніс, плаває в басейні, а вечорами займається з репетитором англійською, не варто дивуватися з його поганої успішності. Фахівці впевнені: дитина, незалежно від віку, може нормально вчитися, тільки якщо відвідує додатково не більше двох гуртків. Ідеально, якщо це спортивна секція і інтелектуальні заняття - наприклад, карате та іноземна мова або лижі і шахи.

Надлишок фізичних навантажень або, навпаки, розумової активності може затьмарити собою школу, так як буде віднімати всі сили і не дозволить зосередитися на уроках. Винятком є лише заняття музикою, з якими неможливо переборщити, адже вони допомагають структурувати отримані знання і, на думку психологів, тренують увагу. Граючи з листа, дитина вирішує відразу кілька завдань: читає ноти, аналізує і відтворює побачене, що вчить концентрації й розвиває дрібну моторику, яка, у свою чергу, впливає на розвиток мови. Не сумнівайся, усі ці навички школяр буде несвідомо переносити і на шкільні уроки. Більш того, сама музика, неважливо - вальс це чи менует, заспокоює і благотворно впливає на нервову систему.

Купи йому комп'ютерну гру

Психологи вже протягом декількох років говорять про те, що телевізор і комп'ютер - головні проблеми сучасних «не відмінників». Коли дитина занурюється в готові рідкокристалічні картинки (мультики або ігри - неважливо), від неї відключається частина головного мозку, що відповідає за творчість, - він не фантазує, як при читанні книги або прослуховуванні аудіоказки.

Вчені відзначають, що дітям, які не знають міри у перегляді DVD, в школі не даються предмети, пов'язані з абстрактним мисленням: фізика, твори з літератури і навіть малювання. Крім цього відсутність необхідності думати і уявляти, сидячи біля екрану, призводить до загальної пасивності.

Якщо ти не хочеш, щоб подібна доля спіткала і твого малюка, вмикай телевізор не більше ніж на 1,5 години на день. Той же ліміт встанови і на комп'ютерні ігри (причому школяр повинен вибрати або одну, або іншу розвагу).

Незважаючи на всі мінуси телевізора і комп'ютера, не варто назавжди надавати їх анафемі. Існують і корисні програми, здатні допомогти у навчанні. Останнім часом стало з'являтися все більше якісних фільмів про подорожі, стародавні війни і тваринний світ. Втім, і творці хітових комп'ютерних іграшок помітили пробіл в тематиці своїх «стрілялок» і почали випускати розвиваючі ігри. У них твій трієчник зможе побудувати цивілізацію і стати в ній царем. Що саме головне, для довгого існування країни йому доведеться навчитися приймати правильні рішення і бути відповідальним. Погодься, це відмінні навички як для навчання, так і для життя.

Мобільний теж може стати причиною поганих оцінок школяра, якщо учень, замість того щоб вбирати знання, на уроках пише есемески приятелям або грає у вбудовані ігри. Психологи наполягають на тому, що в молодших класах телефон взагалі не потрібен, а в старших його краще здавати разом з вуличним одягом. І не варто хвилюватися, що в разі особливих обставин чадо не зможе до тебе додзвонитися. 

Годуй його шинкою

Основне твоє головне завдання - зробити меню улюбленого чада різноманітним: намагайся готувати овочеві супи, м'ясо і рибу, купувати свіжі овочі і фрукти. При цьому пам'ятай, що харчування відмінника має бути адекватною навантажень. Якщо, тікаючи на заняття, дитина обмежується корисним листом салату і склянкою вітамінного соку, не шукай у щоденнику десяток. У сніданку обов'язково повинен бути присутнім білок: шинка, яйця або сир. Саме ці продукти багаті на вітамін B12, позитивно впливають на нервову систему дитини. А якщо з нею все гаразд, то і проблем з увагою на уроках немає.

У тому випадку, якщо у твого юного учня немає апетиту, обов'язково дай йому з собою додатковий сніданок. Але не подумай, що мова йде про шоколадні батончики - поживні та калорійні! Відомо, що солодощі - це швидкі вуглеводи, то є енергія. І, прийнявши її, дитина повинна буде терміново від неї позбутися і вже точно не зможе зосередитися. Безумовно, на позначки з фізкультури це вплине позитивно, але що робити, якщо попереду російська література?

За даними останніх досліджень, в раціоні більшості дітей, що мають проблеми з успішністю, в надлишковій кількості присутній глютен: суміш двох рослинних білків - гліадин і глютенін, що містяться в пшениці та житі.

Не лайся з чоловіком

Психологи стверджують, що часто дитині заважають вчитися його особистісні проблеми. Вони можуть бути пов'язані з непростою ситуацією вдома або з відносинами з однолітками. Так, наприклад, якщо дитина бачить зайнятих маму з татом дуже рідко і спілкується з ними, тільки коли їх викликають до школи через його неуспішність, він підсвідомо буде до цього прагнути. Адже чергове «незадовільно» в щоденнику - єдиний спосіб отримати батьківську увагу.

Також чекай двійок, якщо сварки з чоловіком стали частим явищем у вашому домі. Повір, школяр не залишить непоміченим той факт, що тато і мама об'єднуються, тільки коли треба поговорити про погане навчання нащадка. На підсвідомому рівні чадо вважає, що двійка - невисока ціна за можливість побачити батьків у згоді. Рекомендація проста: ніколи не лайся з чоловіком при дитині. Якщо ви все ж таки посварилися на очах у свого школяра, попросіть з чоловіком вибачення один в одного. Чадо має розуміти, що сварка забута і від нього не потрібно приносити в жертву свої хороші оцінки заради миру в домі.

Відсутність контакту з однокласниками чи, навпаки, залежність від них теж можуть стати причиною проблеми. Якщо дитина комплексує через зростання, зовнішність або неможливості вдягатися від кутюр, вона постарається «сховатися» і стати непомітним трієчником. На щастя, допомогти йому нескладно! Разом знайдіть заняття, в якому твій школяр буде процвітати, - це може бути ізостудія або спортивна секція. Досягнення на вибраному терені піднімуть її самооцінку, а за нею підтягнеться і успішність.

Плати за десятки

Іноді причиною поганої успішності стає відсутність мотивації: навіщо намагатися, якщо мама з татом не раді хорошим оцінкам? Тому завжди заохочуй свого вундеркінда за хороші оцінки.  Дитина, що отримує похвалу від батьків навіть за нечасте «відмінно», стане знову до цього прагнути. Не виключай і матеріальні нагороди. Особливо за успішність з тих предметів, які не даються твоєму школяреві. Але не перестарайся: дорогі подарунки можуть призвести до обману - учень почне приховувати проблеми й підробляти підпис класного керівника. За хорошу успішність протягом тижня досить кишенькових грошей і скромного подарунка, а ноутбуки і поїздки за кордон в якості нагороди залиш на кінець року. Можливо, причина поганих оцінок твого вундеркінда - банальна нудьга. У цьому випадку спробуй урізноманітнити навчання свого чада.  

Наприклад, якщо він збайдужів до біології, зводь його в зоологічний або палеонтологічний музей. Що може бути цікавіше можливості побачити скелет динозавра справжнього?! А ще, на думку педагогів і психологів, дитині важливо застосовувати отримані знання на практиці. Наприклад, якщо твій син захоплюється «Формулою-1», спробуй пояснити йому закони фізики на прикладі гоночного боліда, а доньці, що починає кокетувати, розкажи про розширення, що виникає при нагріванні, використовуючи щипці для завивки. 

Думка фахівця

Наталія Михайлова, психолог:

- Завжди перевіряйте домашнє завдання: дитина повинна розуміти, що у нього запитають вивчений урок якщо не в школі, то будинку. Тільки в цьому випадку у юного учня почне розвиватися відповідальність.

 

Будьте в курсі всіх шкільних подій, цікавтеся тим, що відбувається і обов'язково питайте, як вирішилася ситуація (конфлікт хлопчиків, майбутній похід до музею всім класом і т. д.), яку ви вчора обговорювали. Впевненість у вашій щирій зацікавленості дозволить дитині довіряти батькам і дасть вам можливість допомогти їм в потрібний момент. Чи варто говорити, що вам необхідно самим заглядати в підручники і вміти розв'язувати рівняння? В іншому випадку ви ризикуєте втратити батьківський авторитет.

Організуй його

Склади список. Запропонуй дитині скласти список під назвою «Що зробити». Заведи для цього спеціальний блокнот з яскравою модною обкладинкою, щоб твій школяр із задоволенням носив його з собою. У міру виконання справ він буде їх викреслювати.    

Дивлячись на цей список, дитина не забуде ні про одне завданні і зможе правильно розподілити свій час, що, безумовно, зробить його більш організованим. Пронумеруй завдання. Перш ніж дитина сяде за уроки, попроси його пронумерувати завдання в тому порядку, в якому він буде їх робити. Не вимагай, щоб школяр вирішив всі задачки і написав всі вправи за один раз: обов'язково влаштовуй перерви.

Невеликий відпочинок не відверне, а, навпаки, дозволить новим знанням міцніше зміцнитися в його голові. Вимкни телевізор. Знайди дитині спокійне місце для занять, де було б найменше відволікаючих чинників (телевізор, телефон або комп'ютер). Якщо у вас однокімнатна квартира, тобі доведеться відкласти перегляд улюбленого серіалу до тих пір, поки школяр не зробить домашнє завдання. Нерозумно вимагати від дитини п'ятірок, якщо ти сама заважаєш їй вчитися. Дотримуйся режиму. У твого чада повинен бути чіткий режим дня: постарайся встановити і дотримуватися одного і того ж часу для їжі, сну, виконання домашніх завдань. Не відкладай на завтра.

Заведи традицію: перш ніж лягти спати, малюк повинен зібрати портфель і приготувати одяг на завтра. Це позбавить і його, і тебе від ранкового поспіху і налаштує чадо на наступний навчальний день.