Наш баннер |
День пам'яті та примирення8 трав. 2020
До дня пам'яті жертв Другої світової війни
8 травня Україна традиційно відзначає День пам’яті та примирення. У цей день важливо нагадати про непересічну роль українців у перемозі Об’єднаних Націй у Другій світовій війні, висловити повагу всім борцям проти нацизму, увічнити пам’ять про загиблих воїнів, жертв війни, воєнних злочинів, депортацій та злочинів проти людяності, скоєних у ці роки.
Символом вшанування жертв війни є Мак пам’яті.
З метою гідного вшанування подвигу Українського народу в Другій світовій війні, його вагомого внеску в перемогу Антигітлерівської коаліції; засвідчення поваги до всіх борців проти нацизму; увічнення пам’яті про загиблих воїнів, жертв війни, воєнних злочинів, депортацій та злочинів проти людяності Український інститут національної пам’яті підготував інформаційні та довідкові матеріали до змісту відзначення цього дня. Також на офіційному сайті Інституту розміщено методичні рекомендації та інформаційні матеріали, книги-каталоги тематичних виставок, візуальні матеріали:
«Україна в роки Другої світової війни (1939–1945)». Набір електронних інтерактивних листівок;
Настільна гра «УПА – відповідь нескореного народу»;
Відео-історія «За що боролася УПА?»;
Виставка «Українська Друга світова»;
Виставка «УПА – відповідь нескореного народу»;
Виставка «Тріумф людини. Мешканці України, які пройшли нацистські концтабори»;
Брошура «Україна у Другій світовій війні».
На офіційному веб-сайті держархіву області у розділах «Виставка онлайн», «Свята та пам’ятні дати», «Публікації на сайті»у вільному доступі знаходяться виставки документів, присвячені різним визначним датам та подіям, статті про Другу світову війну, Донецьку область, меморіального і історичного характеру.
Відділ національного виховання Донецького ОБЛІППО на своєму блозірозмістив корисну інформацію шодо відзначення День пам’яті та примирення:
Проєкт «Українська Друга світова» Українського інституту національної пам’яті;
Презентація «До Дня пам’яті та примирення, Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні»;
Відео-лекція за матеріалами спецкурсу "Український вимір історії Донеччини"(Донецький ОБЛІППО)
|