Євроінтеграційний портал

Україна-НАТО

https://vrzzso.blogspot.com/

https://abetkabezpeki.blogspot.com/

http://leontyev.net







Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Погода в Україні



Наш баннер

http://svyatschool.com.ua

Тематичний урок

9 вер. 2019
75-ті роковини депортації українців з Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Південного Підляшшя, Любачівщини, Західної Бойківщини у 1944—1951 роках.

За рішенням Верховної Ради у другу неділя вересня на державному рівні вшановують роковини депортації – примусового виселення автохтонних українців з Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Південного Підляшшя, Любачівщини, Західної Бойківщини у 1944–1951 роках. Цього року цей момеріальний День відзначається уперше.

З метою  донесення до дітей та учнівської молоді та студентів об’єктивної інформації про передумови, перебіг і наслідки депортації українців та вшанування пам’яті жертв примусової депортації з українських земель вчителем історії Романюк Т.В. в 11-му класі  був проведений урок з даної теми де учні дізналися, що депортація українців із територій Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Південного Підляшшя, Любачівщини, Західної Бойківщини, на яких вони споконвіку проживали, сталася внаслідок укладеної між УРСР і Польським комітетом національного визволення Угоди про евакуацію українського населення з території Польщі і польських громадян із території УРСР. Ця угода передбачала переселення українського населення, що проживало в межах повоєнної Польщі, до України, натомість поляки поверталися у свою країну. При цьому люди залишали на покинутих місцях практично усе своє надбане добро – житло, майно, землю, худобу.

Акція, що мала бути добровільною, не знайшла особливого відгуку серед українців. Лише близько 80 000 із них переїхали до УРСР за власним бажанням. Іншим – а це більше ніж 400 тисяч осіб – допомагали виселятися окремі підрозділи польської армії. Лише кілька годин не збори, важка далека дорога, і часто відкрите небо, розвалені хати і голодна біда чекали на них попереду.

Загалом під час проведення акції було переселено 122 454 українські родини (482 109 осіб).

 

Фоторепортаж