19 квіт. 2019
Школа безпеки
З метою ефективних дій під час надзвичайних ситуацій техногенного або природного характеру 19 квітня 2019 року в школі проходив День цивільного захисту та об’єктове тренування.
Напередодні Дня цивільного захисту з особовим складом, учнями були проведені заняття, інструктивна нарада. Був розроблений План підготовки і проведення Дня цивільного захисту та об’єктового тренування, графік проведення та План екстреної евакуації.
День розпочався збором керівного складу ЦЗ закладу, де начальник штабу ЦЗ Рєзнік Л.М.. оголосила присутнім мету і завдання Дня ЦЗ та ознайомила з графіком проведення Дня ЦЗ в школі.
Відповідно графіку проведення Дня ЦЗ в закладі були проведені виховні години «Цивільний захист – школа безпеки».
Для учнів 3-4-х класів вчителем фізичної культури Киркач О.Ф. були організовані спортивні змагання «Вчимося діяти в надзвичайних ситуаціях». Учні початкових класів виготовляли ватно-марлеві пов’язки. Для учнів 5-8 класів було організовано перегляд фільмів «Дії в надзвичайних ситуаціях» та про трагедію на Чорнобильській АЕС. Учні 10-11-х класів під керівництвом вчителів курсу «Захист Вітчизни» Падалка М.П. відпрацьовували практичні навички навчальної програми з цивільного захисту.
Для учнів 7-го класу було проведено квест – гру «Цивільний захист – це не жарти» в ході якої учні пройшли чотири етапи: евакуація, медична підготовка, надзвичайна ситуація, смуга перешкод. На цих етапах учні показали свої теоретичні знання з питань ЦЗ та відпрацювали на практиці евакуацію, надання першої допомого, одягання протигазів та подалали смугу першкод.
По сигналу „Увага всім!” учасники навчально-виховного процесу були оповіщені про надзвичайну ситуацію і діяли відповідно Плану реагування та Інструкції щодо дій персоналу у разі надзвичайної ситуації.
Об’єктові тренування проводилось відповідно до Плану підготовки та проведення «Дня Цивільного захисту та об’єктового тренування». Плануючі документи для проведення тренування розроблені і відпрацьовані в цілому. Задумом тренування передбачалось: пожежа.
До тренування залучались ланки невоєнізованого формування: ланка спостереження (командир Овсієнко Н.В..), медична ланка (командир Дурасова Г.О.) ланка пожежогасіння (командир Костенко С.О.) ланка охорони громадського порядку (командир Леонтьєв Д.О..), ланка зв’язку і оповіщення (командир Міжонова Г.А..). Оцінка їх дій проводилась по мірі розгортання і приведення у готовність та в ході виконання робіт з евакуації людей та ліквідації пожежі. Оповіщення, збір та виконання заходів щодо приведення формувань у готовність до дій за призначенням в основному проведено у визначений термін.
В ході проведення заходів формування діяли організовано, своєчасно висувались до місця проведення робіт, ефективно використовували засоби механізації і наявну техніку при виконанні отриманих завдань. Командири формувань на зміну обстановки реагували вчасно, приймали доцільні рішення, своєчасно проводили маневр силами і засобами, що, в цілому, сприяло досягненню мети тренування.
Всі виконані заходи сприяли підвищенню стійкості роботи у надзвичайній ситуації, а також удосконаленню навичок особового складу формувань ЦЗ у виконанні покладених на них завдань.
Фоторепортаж
Фоторепортаж