Євроінтеграційний портал

Україна-НАТО

https://vrzzso.blogspot.com/

https://abetkabezpeki.blogspot.com/

http://leontyev.net







Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Погода в Україні



Наш баннер

http://svyatschool.com.ua

«Екологічними стежками рідної України»

30 жовт. 2018
Екскурсія до м. Хмельницького

З 27.10.18 по 29.10.18 р. команда Святогірської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів взяла участь у програмі «Екологічними стежками рідної України» за ініціативи Донецької обласної державної адміністрації. У рамках програми учні завітали до м. Хмельницького. Керівником команди Святогірської ЗОШ І-ІІІ ступенів була Овсієнко Н.В. – учитель хімії, біології та екології.

27 жовтня у 15-му гарнізонному будинку офіцерів на учасників програми чекав приголомшливий вечір знайомств. Вихованці гуртків Будинку підготували феєричну концертну програму «Україна це я – Україна це ти».

Цього ж дня щасливі учасники вирушили у подорож до історико-культурного заповідника «Меджибіж». Меджибізький замок — пам’ятка фортифікаційної архітектури XVI століття. Ще в середині ХІІІ століття Меджибізька фортеця була цитаделлю, яку захищали земляні вали. Ядро цього форпосту давньоруських часів виявили на глибині 11 метрів у результаті розкопок на замковому подвір’ї…

Тут діти і дорослі побували на водяному млині, у Меджибізькому замку, завітали до замкових музеїв та здійснили пішохідну екскурсію дамбою.

Надзвичайно насичений другий день подорожі дітей і вчителів Донецької області продовжив знайомство з чудесами рідної України, зокрема такими: м. Кам'янець-Подільський, Кам’янець-Подільська фортеця, Національний природний парк «Подільські Товтри» та Бакотський монастир.

У Кам’янці-Подільському під час оглядової екскурсії діти ознайомилися з численними історико-архітектурними пам’ятками: Нижньою та Верхньою Польськими брамами, Руською брамою, міською ратушею, Смотрицьким каньйоном, Кам’янець-Подільською фортецею тощо.

Кам’янець-Подільська фортеця є складовою частиною Національного історико-архітектурного заповідника «Кам’янець», що належить до «Семи чудес України». Вона була частиною оборонної системи міста Кам’янець, колишньої столиці Подільського князівства XIV–XV ст. Весь замковий комплекс поділяють на Старий та Новий замок. Стара фортеця має аж 11 башт. Найвища башта замку — Папська. Вона має аж 5 поверхів і дуже цікаву структуру: внизу чотирибока, посередині восьмибока, а на самій верхівці кругла. Багато років тому башту прикрашав величезний герб із папською тіарою. Власне, її назва пов’язана із виділеними на будівництво коштами папи Юлія ІІ.

Національний природний парк «Подільські Товтри» (НПП «Подільські Товтри») — національний парк, розташований в Україні на території Городоцького, Чемеровецького та Кам’янець-Подільського районів Хмельницької області. Природний об’єкт також увійшов до семи природних чудес України.

Бакота — місце історичне, вперше згадується у літопису ХІ століття, однак ці місця були заселені задовго до цього (чому сприяли природні умови та клімат). Знаходиться воно на березі Дністра — на території Національного природного парку «Подільські Товтри». Бакота — стародавня столиця «Русі Дольної» — так називали у XIII–XIV ст. територію між Дністром і Південним Бугом, яка у XIII ст. входила до складу Галицько-Волинського князівства. Галицько-Волинський літопис відзначає, що в епоху Київської Русі Бакота була важливим торговим портом на Дністрі. Неподалік Бакоти над Дністром височить Біла гора, де ще у XII–XIII ст. на місці язичницького капища виник найдавніший печерний монастир Подільської землі — це і є Бакотський скельний монастир. Узвишшя «Біла гора» утворене твердими силурійськими вапняками, у яких Дністер прорізав каньйон глибиною до 120 м.

29 жовтня (третій екскурсійний день), учасники програми «Екологічними стежками рідної України» мали чудову нагоду ознайомитися з надзвичайним містом – Старокостянтинів, зокрема здійснити подорож до Замку князів Острозьких (Старокостянтинівський замок).

І замок, і місто заснував князь Костянтин Острозький, звідси й сучасна його назва. Замок зведений у ХVI столітті. Він був настільки міцним, що татари не змогли жодного разу його захопити. Потужне спорудження відмінно виконувало свої оборонні функції. Саме через Старокостянтинів пролягав Чорний шлях – одна з трьох головних доріг, якими рухалася татарська орда, здійснюючи грабіжницькі набіги.

Не менш цікавою зупинкою було відвідування учасниками програми Державного історико-культурного заповідника «Самчики», що розташований у с. Самчики Старокостянтинівського р-ну, Хмельницької обл. Маєток Самчики –таємничий світ палацово-паркових ансамблів України XVIII-XIX століть, який надав унікальну можливість дітям і дорослим поринути в атмосферу загадкової епохи, коли маєткове мистецтво в культурі Європи займало високий щабель.

Маєтковий парк приваблює 200-літніми екземплярами дерев, унікумами, реліктами, екзотичними червонокнижними видами, адже понад 200 порід видів і форм дерев, кущів формують його цінність і красу.

Під час оглядової екскурсії відбулось ознайомлення з Центральним парком культури і відпочинку імені Михайла Чекмана, місцем заснування Проскурова, Хмельницькою міською радою тощо.

Учасники програми залишили у своєму серці неймовірні враження.

Щиро дякуємо організаторам проекту: Департаменту освіти та науки Донецької обласної адміністрації, Донецькому обласному еколого-натуралістичному центру, Всеукраїнській екологічній лізі, Всеукраїнській дитячій спілці «Екологічна варта», та безпосередньо виконавцям програми – Центру екологічної освіти та інформації.

 

Фоторепортаж