Євроінтеграційний портал

Україна-НАТО

https://vrzzso.blogspot.com/

https://abetkabezpeki.blogspot.com/

http://leontyev.net







Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Погода в Україні



Наш баннер

http://svyatschool.com.ua

«Перспективні напрями сучасної науки та освіти»

22 трав. 2025
Науково-практичний діалог майбутнього: на кафедрі ТПТПО відбулося секційне засідання Всеукраїнської конференції

22 травня 2025 року кафедра теорії і практики технологічної та професійної освіти стала осередком наукової дискусії та обміну інноваційним досвідом. У рамках Всеукраїнської науково-практичної конференції здобувачів вищої освіти та молодих учених «Перспективні напрями сучасної науки та освіти» відбулися секційні засідання, що об’єднали наукову молодь, викладачів, практиків та стейкхолдерів освітнього процесу.

До участі були запрошені вчителі технологій, викладачі провідних ЗВО України, аспіранти та здобувачі кафедри. Яскравими прикладами інноваційних підходів до викладання стали доповіді вчителів-практиків:

  • Елла Даниліна, вчитель трудового навчання, технологій і мистецтва (м. Українськ) — «Інтегрований підхід до навчання: технології та методи STEM».
  • Олена Трубачова, вчитель трудового навчання, образотворчого мистецтва (м. Слов’янськ) — «Цифровий інструментарій реалізації завдань технологічної галузі: сайт “Технології”».
  • Ельвіра Калугіна, вчитель технологій Краматорського НВК — «Критерії оцінювання професійної компетентності вчителя у межах Всеукраїнського конкурсу “Учитель року – 2025”».
  • Ірина Дремлюженко, педагог-організатор, вчитель технологій (м. Святогірськ) — «Інтерактивні вправи у проєктній роботі як засіб формування національної ідентичності та патріотичного виховання».

Особливу увагу учасники приділили виступам викладачів закладів вищої освіти:

Олена Лихолат, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри дизайну факультету образотворчого мистецтва і дизайну Київського столичного університету імені Бориса Грінченка — «Освітні стратегії підготовки графічних дизайнерів в умовах сучасних викликів візуальної комунікації».

Також здобувачі вищої освіти мали змогу представити результати власних наукових досліджень та практичних напрацювань:

  • Дарина Замура, здобувач бакалаврського рівня, спеціальність 014 Середня освіта (Трудове навчання та технології) — «Впровадження технології “апсайклінг” на заняттях технологій».
  • Олена Фадєєва, здобувач бакалаврського рівня, спеціальність 014.10 Середня освіта (Трудове навчання та технології) — «Проєктна діяльність на уроках технологій в НУШ: еко-сумка від ідеї до продукту».
  • Микола Гречка та Олександр Козлов здобувачі бакалаврського рівня, спеціальність 015 Професійна освіта (Транспорт) — «Дослідження експлуатаційних характеристик автомобільного транспорту: нові стандарти та їх вплив на моторесурс автотранспорту».

Виступили з доповідями також усі викладачі кафедри, продемонструвавши різноманіття тематики досліджень та актуальність підходів до освітнього процесу.

Захід підтвердив: синергія науки та практики — це ключ до якісної освіти та розвитку професійної майстерності сучасного вчителя.

Фоторепортаж