Євроінтеграційний портал

Україна-НАТО

https://vrzzso.blogspot.com/

https://abetkabezpeki.blogspot.com/

http://leontyev.net







Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Погода в Україні



Наш баннер

http://svyatschool.com.ua

Міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф

25 квіт. 2025
26 квітня – Міжнародний день пам'яті жертв радіаційних аварій і катастроф, рішення про це було прийнято у грудні 2003 року Генеральною Асамблеєю ООН.

26 квітня в Україні та світі відзначають Міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф, приурочений до трагічної події 1986 року — аварії на Чорнобильській АЕС. З цієї нагоди в нашому закладі освіти було проведено низку тематичних заходів, метою яких є формування історичної пам’яті, патріотичного виховання та усвідомлення небезпеки ядерних катастроф.

1 клас - Проведено інформаційну хвилинку «Міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф». Здобувачі освіти дізналися про значення цієї дати, в доступній формі обговорили, хто такі ліквідатори аварії на ЧАЕС, та чому важливо їх пам’ятати.

2 клас - Переглянуто презентацію «Чорнобиль — біль і скорбота України», під час якої діти ознайомилися з основними фактами трагедії, а також поділилися своїми враженнями у формі малюнків та розповідей.

3 клас - Проведено урок пам’яті Чорнобиля, на якому здобувачі освіти ознайомилися з історією катастрофи, переглянули відеофрагменти та створили спільну стіннівку, присвячену пам’яті жертв трагедії.

4 клас - Відбулася презентація «День пам’яті про Чорнобильську трагедію». Діти дізналися про масштаби аварії та її наслідки, обговорили значення самопожертви рятувальників і медиків.

5 клас - Здобувачі освіти переглянули відеопрезентацію «Дзвони Чорнобиля», яка дозволила краще усвідомити емоційну сторону подій — біль втрати, героїзм і надію.

6 клас - Проведено круглий стіл «Вшанування пам’яті загиблих у Чорнобильській катастрофі». Діти висловлювали свої думки, ставили питання, дискутували про відповідальність людства за техногенні катастрофи.

7 клас - Організовано годину інформації з переглядом відео «16 фактів про Чорнобиль». Після перегляду здобувачі освіти обговорили побачене та провели невеличку вікторину.

8 клас - Проведено урок пам’яті «Дзвони Чорнобиля», під час якого звучали вірші, переглядалися документальні кадри, діти записували свої думки на «Стені пам’яті».

9 клас - Відбувся відеоурок «Чорнобиль. Трагедія. Наслідки. Пам'ять», який дав змогу зануритися у хроніку подій, дізнатися про довготривалі наслідки аварії для України та світу.

10 клас - Здобувачі освіти ознайомилися з презентацією «Історія однієї трагедії», у якій висвітлювалися долі людей, які постраждали під час катастрофи, та історії ліквідаторів.

11 клас - Проведено годину пам’яті «Чорнобильська катастрофа і загиблі у ній», під час якої здобувачі освіти вшанували хвилиною мовчання пам’ять героїв, обговорили морально-етичні аспекти трагедії та переглянули уривки з фільму «Чорнобиль».

Завдяки цим заходам учні ще раз усвідомили масштаби трагедії та важливість збереження пам’яті про героїв, які ціною власного життя захистили світ від радіаційної загрози.
Пам’ятаємо. Шануємо. Не забуваємо.

Фоторепортаж