Євроінтеграційний портал

Україна-НАТО

https://vrzzso.blogspot.com/

https://abetkabezpeki.blogspot.com/

http://leontyev.net







Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Погода в Україні



Наш баннер

http://svyatschool.com.ua

Профілактика професійного стресу педагога в роботі психологічної служби

12 лют. 2025
Заняття для педагогів нашої школи

12 лютого 2025 року головним спеціалістом відділу контролю з питань праці управління інспекційної діяльності Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці Ольгою Руденковою (далі - спеціаліст Міжрегіонального управління) на платформі Google Meet проведено нараду в режимі онлайн конференції.   

Тема наради: «Запровадження психосоціальної підтримки працівників на робочому місці».

У нараді взяли участь 17 працівників комунального закладу "Святогірський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів Святогірської міської ради Краматорського району Донецької області".

Спеціаліст Міжрегіонального управління звернула увагу, що шляхами покращення ментального здоров’я працівників є:

  • запобігання ризикам (оцінювання впливу психосоціальних ризиків, організаційні зміни, щоб мінімізувати психосоціальні ризики та запобігти психічним захворюванням працівників);
  • захист та зміцнення ментального здоров’я (підвищення обізнаності, розвиток навичок і можливостей для раннього розпізнавання проблем психічного здоров’я та організаційні зміни);
  • підтримка працівників із психічними розладами, які пережили травматичний досвід, отримали травму (адаптація, залучення, підтримка, розумне пристосування).

Було наголошено, що впровадження програми психосоціальної підтримки на підприємстві  сприятиме продуктивності колективу, досягненню встановлених цілей, активності, ініціативності, креативності осіб, швидкому розв’язанню нагальних проблем, зменшенню тимчасової непрацездатності, підтримка виключить прихований саботаж на роботі, сприятлива атмосфера знизить плинність персоналу, надання психосоціальної підтримки зменшить/виключить травматизм, інвалідність тощо.

Під час наради розглядалися  основні етапи запровадження ПСП:

  1. Створення ініціативної групи й аналіз ситуації;
  2. Розроблення письмової політики;
  3. Проведення оцінки потреб працівників;
  4. Розроблення програми (плану заходів);
  5. Розроблення системи моніторингу й оцінювання програми ПСП;
  6. Визначення ресурсів для фінансування запровадження ПСП;
  7. Реалізація ПСП;
  8. Моніторинг і оцінка, внесення змін до плану заходів (за необхідності).

Наголошено, що підприємствам потрібна дієва політика й програма психосоціальної підтримки на робочому місці для відповіді на виклики у воєнний та післявоєнний час. В перспективі вона має перерости в комплексну програму збереження ментального здоров’я на роботі. Стати ініціатором запровадження програми психосоціальної підтримки  на рівні роботодавця може будь-хто, хто готовий взяти на себе організацію та координацію роботи: профспілкова організація, служба охорони праці, кадрова служба, формальний/неформальний лідер тощо.

Спеціаліст Міжрегіонального управління проінформувала присутніх, що інформаційні матеріали з питань психосоціальної підтримки розміщені на сайті Державної служби України з питань праці https://www.pratsia.in.ua/- Розділ Психосоціальна підтримка на роботі.

Наприкінці зустрічі Ольга Руденкова повідомила, що у разі готовності підприємства до запровадження програми психосоціальної підтримки на робочому місці роботодавець може звернутися за консультацією та практичними порадами до Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці.

Фоторепортаж