Наш баннер |
Європейський день боротьби з торгівлею людьми18 жовт. 2024
Інформаційна бесіда для учнів та вчителів разом з психологом
Щорічно 18 жовтня відзначається Європейський день боротьби з торгівлею людьми, мета якого – висвітлення проблеми торгівлі людьми, необхідність об’єднання зусиль для протидії цьому явищу, переслідування злочинців, надання допомоги постраждалим особам. Психолог нашого навчального закладу Логвінова Марина Сергіївна провела інформаційну бесіду для учнів та вчителів. Марина Сергіївна розкрила важливість цієї проблеми, ознайомила як розпізнати дії, що призводять до торгівлі людьми, а також як діяти, якщо ви чи ваші знайомі потрапили в подібну ситуацію. Торгівля людьми — протизаконна торгівля в цілях комерційної сексуальної експлуатації або примусової праці – сучасна форма рабства. Ця діяльність є найшвидше зростаючою кримінальною діяльністю у світі і пов’язана з незаконною торгівлею зброєю, як другою за величиною після торгівлі наркотиками. Зіткнувшись із прямим чи опосередкованим впливом збройного конфлікту рф, внутрішнім переміщенням та економічним спадом, населення стало більш схильним та уразливим до різних форм експлуатації. У зв’язку з цим актуалізується проблема потрапляння громадян України у ситуації торгівлі людьми. Торгівля людьми може відбуватись у різних формах:
Тому сьогодні кожному важливо знати, якщо щодо людини вчинялися наступні дії, – це ознаки торгівлі людьми:
Жертвою торгівлі людьми може стати будь-хто, будь-яка людина, незалежно від статі, віку, соціального статусу, рівня освіти тощо. Однак, у першу чергу, до групи ризику можуть потрапити такі категорії, як:
Якщо ви чи ваші знайомі стали жертвою торгівлі людьми або ви володієте інформацією щодо таких злочинів негайно повідомте за телефонами: 102 – поліція; 1547 – гаряча лінія з протидії торгівлі людьми; 527 – Національна гаряча лінія з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів; 112 – служба екстреної допомоги в ЄС; 0 800 213 103 – Контакт-центр системи безоплатної правової допомоги; 0 800 500 335 або на короткий номер 116 123 – Гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації; 0 800 500 225 або на короткий номер 116 111 Національна дитяча гаряча лінія; 1545 (обрати цифру 3) – Урядова консультаційна лінія з питань безпеки дітей в Інтернеті; +38-044-205-37-36; 205-36-94 (для дзвінків з-за кордону). |