Євроінтеграційний портал

Україна-НАТО

https://vrzzso.blogspot.com/

https://abetkabezpeki.blogspot.com/

http://leontyev.net







Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Погода в Україні



Наш баннер

http://svyatschool.com.ua

Всесвітній день авіації та космонавтики

12 квіт. 2023
Професійне свято працівники ракетно-космічної галузі

12 квітня — Всесвітній день авіації та космонавтики. Його святкують у всьому світі. Це свято присвятили першому в історії польоту людини в космос. 12 квітня 1961 року Юрій Гагарін першим у світі здійснив орбітальний обліт Землі. Ця подорож відбулася на космічному кораблі Схід і відкрила епоху пілотованих космічних польотів. Один виток навколо земної кулі тоді тривав 108 хвилин. Польотом Гагаріна в космос керував видатний український вчений Сергій Корольов.

Українця Сергія Корольова називають хрещеним батьком‎ космонавтики. Він був геніальною людиною. Його внесок у становлення сучасної космонавтики важко переоцінити: інженер запустив у космічні простори та перший супутник, і першу тварину, і першого космонавта. А ще українець був талановитим конструктором літаків і хорошим організатором. Саме під його керівництвом інженери створили низку ракет, а також запустили перші космічні апарати серій Місяць, Венера, Марс, Зонд, розробили кілька штучних супутників та проєкт космічного корабля Союз.

В Україні цього дня відзначають своє професійне свято працівники ракетно-космічної галузі, згідно з указом Президента України № 230/97 від 13 березня 1997 року «Про день працівників ракетно-космічної галузі України».

7 квітня 2011 року на рівні Генеральної Асамблеї ООН була ухвалена резолюція № 65/271, в якій 12 квітня проголошено Міжнародним днем польоту людини в космос.

У цей день заведено вітати всіх, хто працює у сфері космонавтики. Адже результати, яких досягли на цей час — це закономірний результат самовідданої праці багатьох тисяч людей, які роблять усе від них залежне заради прогресу космічної галузі.

З великим захопленням ми згадуємо основоположників космонавтики, які мали українське походження: Юрія Кондратюка – вченого-винахідника, одного з піонерів ракетної техніки й теорії космічних польотів; Костянтина Ціолковського, який увійшов в історію насамперед як учений в галузі авіації та динаміки, ракетної техніки й міжпланетного сполучення; Миколу Кибальчича – винахідника, автора проєкт першого у світі реактивного літального апарату; Михайла Янгеля – створення серії балістичних ракет. Особливе місце серед велетнів української нації посів талановитий вчений, засновник практичної космонавтики, інженер Сергій Корольов. А літаки, сконструйовані Олегом Антоновим, стали фірмовим знаком вітчизняної авіаційної промисловості.

Леонід Каденюк — відомий усім як перший космонавт незалежної України. Але історично першим українцем у космосі став наш земляк – Павло Попович, який здійснив політ 12 серпня 1962 року. До кінця життя він пишався своїм українським походженням і тією честю, яка випала на його долю.

Свого часу українські науковці зробили величезний внесок у розвиток авіації та космонавтики й зараз Україна по праву є державою світової аерокосмічної спільноти.