Євроінтеграційний портал

Україна-НАТО

https://vrzzso.blogspot.com/

https://abetkabezpeki.blogspot.com/

http://leontyev.net







Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Погода в Україні



Наш баннер

http://svyatschool.com.ua

УВАГА! ВИБУХОНЕБЕЗПЕЧНІ ПРЕДМЕТИ!

1 вер. 2022
Алгоритм дій при виявленні вибухонебезпечних предметів.

Алгоритм дій при виявленні вибухонебезпечного предмету

Для населення: при виявленні ВНП (боєприпасу, схожого на нього предмету, іншого невідомого та підозрілого предмету)

        не підходити;

        у жодному разі не чіпати;

   не користуватися поблизу засобами зв’язку та іншими електронними приладами (дистанційне управління тощо);

      не намагатися самостійно огородити підозрілу знахідку, треба запам’ятати місце виявлення даного предмету; повернутися у тому        напрямку в якому прийшов – не поспішаючи крок у крок на відстань не менше 100 м;

          терміново повідомити про знахідку до оперативних служб за телефонними номерами “101” або “102”;

          повідомити оточуючим про можливу небезпеку, а також розповісти, що до даного місця не можна наближатися.

Для батьків:

          треба пояснити дітям, що не лише боєприпаси, а й інші зовні “безпечні” незнайомі речі можуть бути вибухонебезпечними. Вони можуть бути самих різних форм та кольору. Навіть іграшка, коробка з-під цукерок тощо, можуть виявитися замаскованою вибухівкою;

          необхідно розповідати дітям, що не можна наближатися до незнайомих речей (навіть іграшок), а тим більше не чіпати жодні чужі предмети;

          дитина повинна знати, що відходити від даного місця необхідно у напрямку звідки прийшов, а також слід повідомити про небезпечну знахідку дорослих;

          не знімати знахідку на телефон;

          головне правило – якщо це не твоя річ, не чіпай її!

Загальні правила та заборони:

          Значна територія України зазнавала, як авіаційних ударів, артилерійських обстрілів, так і на території країни перебували окупаційні війська та відбувалися бойові зіткнення. А тому, як в населених пунктах, так поза їх межами можуть знаходитися боєприпаси, їх нерозірвані частини, міни, розтяжки, саморобні вибухові пристрої, які можуть бути замасковані під безпечні предмети, навіть іграшки. Звертаємо увагу на те, що ці незнайомі предмети, у тому числі можуть мати мають яскраве забарвлення аби привертати увагу саме дітей!

          На даний час в Україні відповідні служби проводять розмінування - обстеження територій на наявність вибухонебезпечних предметів та подальше їх знешкодження. Наголошуємо, даний процес займатиме тривалий час!

          Як показує практика обстеження території та виявлення підозрілих предметів - сучасні боєприпаси та інші вибухонебезпечні предмети можуть бути різних форм, мати різний вигляд та бути зовні не схожими на боєприпаси!

          Задля збереження життя та здоров’я вашого і ваших близьких забороняється відвідування незнайомих місць, територій там, де велися бойові дії або вони зазнали ворожих ударів (авіа -, артобстрілів), там, де переміщувалися та дислокувалися окупаційні війська. Також наголошуємо, що, до обстеження територій відповідними фахівцями забороняється відвідування полів, луків, лісопосадок, користування узбіччями доріг та шляхами поза межами автотрас.

На даний момент треба забути про подорожі в лісову місцевість та збирання квітів, грибів, ягід. Це може бути небезпечно! Також нагадуємо, що відповідно до розпорядження голови Сумської облдержадміністрації – керівника військової адміністрації, забороняється відвідування населенням лісів та в’їзд до них транспортних засобів та іншої техніки під час дії правового режиму воєнного стану.

Небезпечно проводити пошук та збір металобрухту, у тому числі із застосуванням спеціальних пристроїв – металодетекторів. Не наближайтеся до будь-якої військової техніки, незалежно від її стану (ціла або знищена). Вона може бути замінована, як з середини, так і зовні – розтяжки, тощо.

Забороняється спалювання сухої рослинності та її залишків! Це може не лише спричинити пожежу, а й призвести до детонації вибухонебезпечних предметів, які залишилися після вторгнення окупаційних військ!