Євроінтеграційний портал

Україна-НАТО

http://leontyev.netКалендар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Погода в УкраїніНаш баннер

http://svyatschool.com.ua

«Дзвони Чорнобиля»

26 квіт. 2021
Заходи до 35-х роковин Чорнобильської катастрофи

26 квітня 1986 року – день найбільшої в історії людства техногенної катастрофи. Під час експерименту на 4-му реакторі Чорнобильської атомної електростанції сталися два вибухи. В атмосферу Землі вирвалась хмара радіоактивного пилу. Вітер поніс на північний захід небезпечні радіоактивні ізотопи, які осідали на землю, проникали у воду. За числом потерпілих від аварії Україна займає перше місце серед колишніх республік Радянського Союзу. На долю Білорусі припало близько 60% шкідливих викидів. Від радіаційного забруднення сильно постраждала також і Росія. Потужний циклон проніс радіоактивні речовини територіями Литви, Білорусі, Латвії̈, Польщі, Росії, Швеції̈, Норвегії̈, Австрії, Фінляндії, Великої Британії, а пізніше – Німеччини, Нідерландів, Бельгії̈.

35 років минуло з моменту аварії на Чорнобильській АЕС, але її наслідки залишаються предметом обговорення світової наукової спільноти. За визначенням UNSCEAR і ВООЗ, Чорнобильська катастрофа віднесена до аварій ядерних об’єктів найвищого рівня. Історики ж наголошують на політичній відповідальності комуністичного режиму, який заради ідеологічних інтересів поставив під загрозу життя і здоров’я мільйонів громадян. Через недосконалість конструкції, порушення технології будівництва, використання неякісних будівельних матеріалів, численні міні-катастрофи подібна техногенна катастрофа в СРСР не могла не статися. Злочинні дії влади щодо приховування інформації з одного боку поглибили непоправні негативні наслідки аварії, а з іншого – спричинили активізацію національно-демократичного руху, що в кінцевому підсумку привело до розпаду СРСР. Приховування інформації владою спричинили активізацію екологічного і національно-демократичного руху.

В нашій школі, з метою вшанування подвигу учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, було проведено тематичні години спілкування, переглянуто документальні фільми, проведено тематичні урок з природознавства, біології, фізики та хімії.

Корисні інформаційно-просвітницькі матеріали до 35-х роковин Чорнобильської катастрофи, розроблені працівниками відділу національного виховання Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти:

Фоторепортаж

1) Google сайт «Дзвони Чорнобиля».

2) Матеріали для учнів 3-6 класів про Чорнобильську катастрофу, за допомогою яких бажаючі можуть взяти участь в онлайн грі «Хто хоче стати мільйонером?»

3) «Уроки Чорнобиля для атомної енергетики» - матеріали для учнів 7-11 класів.

4) «Біологічні наслідки Чорнобильської катастрофи – матеріали для учнів 7-11 класів.

5) «Вони собою людство заступили…» - матеріали про подвиг ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС.