Євроінтеграційний портал

Україна-НАТО

https://vrzzso.blogspot.com/

https://abetkabezpeki.blogspot.com/

http://leontyev.net







Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Погода в Україні



Наш баннер

http://svyatschool.com.ua

Міжнародний день боротьби з тютюнопалінням

31 трав. 2023
Бережіть здоров'я своє та оточуючих, позбавтесь від шкідливої звички!

31 травня у всьому світі проводиться міжнародна акція по боротьбі з курінням — Всесвітній день без тютюну, тобто день, вільний від тютюнового диму. Він був встановлений в 1987 році Всесвітньою організацією охорони здоров'я. Перед світовою спільнотою було поставлено завдання — добитися, щоб в XXI столітті проблема куріння тютюну зникла.

ВОЗ цією акцією застерігає населення планети (курцями є більш ніж половина всього чоловічого населення планети та близько чверті жіночого) від згубної звички — однієї з найбільш поширених епідемій за всю історію існування людства — нікотиноманії, що стоїть в одному ряду з алкоголізмом і наркоманією. Існує вираз, що «крапля нікотину вбиває коня». Деякі учені вважають, що ця крапля здатна убити не одну, а трьох коней. Що ж до людей, то смертельна доза нікотину для людини - 50-100 міліграм. В Україні склалася особливо небезпечна ситуація щодо активного поширення тютюнопаління у молодіжному середовищі. За даними Європейського опитування учнівської молоді ESPAD, яке проводилося у 2007-8 рр. в нашій країні, 63% опитаної молоді хоча б один раз в житті курили сигарети, 55% респондентів вказали на те, що їм дуже легко купити сигарети (не дивлячись на закони, які забороняють продажу сигарет дітям до 18 років). Не менш небезпечним є пасивне куріння, особливо для дітей та молоді. Саме воно спричиняє численні бронхіти, пневмонії, астми, серцево-судинні та неврологічні ускладнення. Слід враховувати також тісний зв'язок між курінням та наркоманією – серед споживачів наркотиків близько 85 % тих, хто вже мав чи має досвід паління. Останні наукові дослідження дають підстави стверджувати, що куріння вагітних жінок підвищує ризики розвитку наркотичної залежності у їхніх майбутніх дітей.

Тютюновий дим — один із факторів виникнення злоякісних пухлин легенів, бронхів, губ, стравоходу, порожнини рота, горло та гортані. Річ у тому, що при згоранні тютюну відбувається, так звана, суха його перегонка, в процесі якої утворюються дьоготь, смоли та ароматичні речовини, які мають канцерогенні (ракоутворюючі) властивості.

Куріння шкідливо впливає на органи травлення. Нікотин, потрапляючи зі слиною в шлунок, діє на слизову оболонку та нервові закінчення, що знаходяться у його стінці. У курців часто спостерігається катар або виразка шлунку.

5 причин кинути курити:

* Жити довше! Щороку внаслідок куріння помирає майже 7 мільйонів людей у всьому світі.

* Уникнути небезпечних хвороб! Куріння може спровокувати хвороби дихальних шляхів, коронарну хворобу серця, інфаркт, інсульт, захворювання судин, аневризму аорти, онкологічні захворювання, безпліддя.

* Зберегти кошти! Людина, яка викурює пачку сигарет щодня, щороку витрачає понад 8 тис. грн.

* Зберегти здоров'я рідних! Пасивне куріння є також небезпечним, у дорослих, які не курять самі, але вдихають тютюновий дим, він викликає серйозні серцево-судинні та респіраторні захворювання. У немовлят він може викликати раптову смерть.

* Покращити зовнішній вигляд та якість життя! Куріння негативно впливає на зовнішній вигляд: шкіра стає сухою і з’являються зморшки, набуває сіруватого кольору, кінчики пальців та зуби стають жовтуватими. Крім того, коли ви кинете курити, ваше дихання стане чистішим, відчуття смаку та запаху покращиться, а займатись фізичними вправами стане легше.

Який же висновок можна зробити із вище наведених фактів? Поки ще є час, відмовтесь від паління, а краще за все — взагалі не починати палити, особливо в молодому віці, коли організм найбільш легко піддається впливу шкідливих речовин. Відмова від паління – одне з важливих умов здоров’я та довголіття. Здоров’я – велике благо, вміння зберегти його значною мірою залежить від самої людини.

Фоторепортаж