ЮНЕСКО - це організація Об'єднаних Націй з питань освіти, науки і культури. Її Устав був прийнятий на Лондонській конференції в листопаді 1945 року та вступив в силу четвертого листопада 1946 року після того, як 20 держав, що підписали його, передали акти на зберігання.У наш час членами організації є 188 держав (на 19 жовтня 1999 року) Основна мета ЮНЕСКО полягає в тому, щоб сприяти укріпленню миру та безпеки шляхом розширення співпраці народів в галузі освіти, науки та культури в інтересах забезпечення всебічної поваги, справедливості, законності та прав людини, а також основних свобод, проголошених в Установі Організація Об'єднаних Націй, для усіх народів без розрізнення рас, статі, мови та релігії. З метою здійснення свого мандату ЮНЕСКО виконує п'ять основних функцій:
Перспективне дослідження: які форми освіти, науки, культури та комунікації потрібні в майбутньому.
Просування, передача та обмін знаннями, спираючись головним чином на наукові дослідження, підготовку та викладання.
Нормативна діяльність: підготовка і прийняття міжнародних актів та обов'язкових для використання рекомендацій.
Надавати послуги експертів державам-членам для визначення їх політики в сфері розвитку та розробки проектів в формі "технічної співдружності".
Обмін спеціалізованою інформацією.
У 1967 р. Святогірська ЗОШ була прийнята в асоціацію шкіл ЮНЕСКО. Мета асоційованих шкіл ЮНЕСКО України – це проведення експериментальної роботи та іншої діяльності з метою розвитку нових і ефективних методів навчання, розробка методик і навчальних матеріалів з актуальних тем освіти для міжнародного взаєморозуміння. Святогірська ЗОШ проводить змістовну роботу по проекту ЮНЕСКО. В школі створено зал, де пропонується наглядна агітація по правам дитини, інформаційні бюлетені, цікаві матеріали. У закладі відбуваються цікаві бесіди про роботу асоційованих шкіл ЮНЕСКО, про створення ООН та її структуру. Також школа бере участь у Всеукраїнській конференції «Модель ООН – Україна». Проводимо конференції, семінари-практикуми, зустрічі з цікавими людьми. Тематика таких заходів різноманітна:
з громадської освіти (Права дитини, права жінки, полі культурність, толерантність, лідерство, волонтерство);
з інтерактивних технологій;
з управління конфліктом;
з напрямків освіти XXI ст.
Перспективним розвитком за напрямками ПАШ є: створення мережі класів «Модель ООН»
Участь у проектах ЮНЕСКО нашої школи:
«Культура заради миру» Одеса 2001р.
«Дотримання прав людини – шлях до взаємопорозуміння» Київ 2003р.
Міжнародний фестиваль «Діалог культури» Вінниця 2004р.
«Європейський вимір очима молоді» Житомир 2005р.
«Від Магдебурського права до Євроінтеграції» Львів 2006 р.
Участь нашої школи у конференціях:
2000 р. – м Одеса. Конференція «Діалог культур».
Учасники: 1 секція. «Рідний край» Горлова Ольга «Святогір’я – моя Батьківщина» ІІ місце 2 секція. «Модель громадянина ІІІ тисячоліття. Павленко Ганна.
2005 р. – м. Житомир. Конференція «Україна очима молоді»
Учасники:
Іванова Світлана;
Хапатько Аня.
2006 р. – м. Львів. Конференція «Від Магдебурського права до Євроінтеграції»
Учасники:
Подвойська Тетяна;
Іванова Світлана;
Івженко Людмила.
2007 р. - м. Київ. Конференція «Якщо хочеш миру, готуйся до нього»
Учасники:
Ситнік Каріна;
Проценко Ірина.
2010 р. - м. Севастополь. Конференція «Земля наша спільна домівка: на шляху до збереження біорізноманітності та зближення культур. Досвід ЮНЕСКО, Міжнародна практика, українські реалії»
Учасники:
Мороз Вікторія;
Самошина Вікторія;
Нога Влада.
2015 р. - м. Київ. Конференція "Модель ідеального суспільства за Шевченком: освітні ініціативи ЮНЕСКО задля гармонізаціх відносин у полікультурному світі відповідно до принципів Нового гуманізму"
Учасники:
1. Киркач Дар'я
2. Соколова Ірина
2016 р. м.Київ. Конференція "Українсько – європейські ініціативи в освітньому просторі: ціннісна парадигма." м.Київ 2016р.
Учасники:
1. Киркач Дар'я
2. Діброва Таїсія
2017 р. м. Київ. Конференція "Вчимося знати, вчимося робити, вчимося бути, вчимося жити разом: трансформація освітнього ландшафту школи засобами сучасних технологій".
Учасники:
1. Ваніна Ольга
2. Федоренко Святослав
2021 р. участь у “Всеукраїнській «ЕКО+ЕТНО+АРТ» ініціативі: креативна НЕ конференція”
Учасники:
Лісняк Дарина
Зайцева Тетяна
Полторацька Злата
Приймачук Надія.
Участь у конкурсах
2021 р. участь у творчому всеукраїнському конкурсі «Здорова планета, здорова людина - спільна відповідальність , спільні зусилля - мій образ майбутнього» серед шкіл ЮНЕСКО.