Євроінтеграційний портал

Україна-НАТО

https://vrzzso.blogspot.com/

https://abetkabezpeki.blogspot.com/

http://leontyev.net







Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Погода в Україні



Наш баннер

http://svyatschool.com.ua

Всесвітній день української хустки

5 груд. 2024
неофіційне свято, яке відзначають 7 грудня з метою збереження традицій та звичаїв українського народу. Уперше день української хустки відзначили у 2019 році, з того часу свято стало дуже популярним .

7 грудня в Україні відзначається Всесвітній день української хустки. З цієї нагоди в усіх закладах освіти стартують флешмоби, проводяться святкові зустрічі та класні години, присвячені українському національному аксесуару, який зберігає в собі старовинні традиції. Вперше проведений у 2019 році флешмоб став міжнародним. До ініціативи приєдналися понад мільйон людей з 20-и країн світу: Греції, США, Польщі, Італії, Канади, Польщі, Білорусі, Грузії, Литви, Ізраїлю.

До цієї прекрасної традиції долучилися сьогодні і ми. Учитель української мови та літератури Єленко Т.А. провела виховний захід для учнів 5-10 класів на тему «Українська хустка – наш оберіг», метою якого було ознайомити учнів з обрядовою роллю української хустки в житті українського народу; виховувати поважне ставлення до українських звичаїв та обрядів, патріотизм; розвивати творчі здібності та естетичний смак.

Здобувачі освіти мали змогу ознайомитись з тим, хто і коли започаткував це свято, обрядовим значенням хустки, цікавими фактами про цей атрибут жіночності, переглянути відео «Хто носив хустки в Україні та як вони стали елементом національного вбрання», прослухати пісні у виконанні Віри Майбороди «Хустка, хусточка, хустина» та Квітки Цисик «Місто спить». Діти залюбки показали свої родинні обереги, розповіли історію своєї хусточки, уявили себе дизайнерами і створили ескіз власної хустки, навчились зав’язувати хустку так, як це робили наші предки; познайомились з творчістю сучасних майстринь нашого генетичного коду нації-української хустки. Учні розгадували кросворди, ребуси, відповідали на запитання вікторини, складали сенкани та загадки, за допомогою ШІ колективно створили казку «Загублена хустинка», з хмаринки слів відтворили прислів’я, читали закодовані визначення. Учні 7 класу Струц В. та Каналушов В. прочитали власні вірші про хусточку.

Закінчилось свято, і всі присутні вирішили 7 грудня взяти участь у флешмобі під назвою «Одягни хустку – будь на стилі!», розмістивши фото з хусткою у соцмережі.

Щиро дякуємо вчителю української мови та літератури Єленко Т.А. за організацію та проведення чудового заходу, який допоміг учням краще зрозуміти важливість українських традицій та культурної спадщини.

Фоторепортаж