Євроінтеграційний портал

Україна-НАТО

https://vrzzso.blogspot.com/

https://abetkabezpeki.blogspot.com/

http://leontyev.net







Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Погода в Україні



Наш баннер

http://svyatschool.com.ua

Водно-болотні угіддя м. Святогірськ та України

2 лют. 2017
2 лютого – Всесвітній день водно-болотних угідь

Сьогодні в Святогірську школу завітала представник НПП "Святі гори" Жденовська Л.Г., яка розповіла учням 5 та 7 класу дуже цікаву інформацію про ВБУ. Рамсарська конвенція про водно-болотні угіддя, що мають міжнародне значення була підписана 2 лютого 1971 року у м. Рамсар, Іран. Рамсарська конвенція є першою глобальною угодою з охорони та збереження природних ресурсів. Її назва відображає початкову мету угоди – зберегти водно-болотні угіддя, як середовище для водоплавних птахів. Поступово мету Конвенції було розширено і зараз вона охоплює всі аспекти збереження та збалансованого використання водно-болотних екосистем, цінних для збереження біологічного різноманіття та забезпечення існування людини.

Мета конвенції – припинити втрати водно-болотних угідь та зберігати існуючі. Завдання конвенції: привернути увагу до проблем водно-болотних угідь та раціонального використання ресурсів. З 1996 року Україна входить у число 163 країн – договірних сторін конвенції, керівним органом якої є конференція договірних сторін, що проводить свої наради один раз на три-чотири роки. 

Наразі 33 водно-болотні угіддя України визнані як такі, що мають міжнародне значення та важливі для збереження екологічної рівноваги та біорізноманіття у глобальному світовому масштабі. Ця територія є середовищем існування комплексу рідкісних і таких, що перебувають під загрозою зникнення, видів рослин і тварин, особливо цінних для підтримання борізноманіття регіону. Має надзвичайно цінне значення як середовище існування трьох ендемічних видів рослин – жовтозілля дніпровського, козельців українських та щавлю українського, занесених до Європейського червоного списку тварин і рослин, що знаходяться під загрозою зникнення у світовому масштабі. У межах ВБУ виявлено 4 види судинних рослин, занесених до Додатку І Бернської конвенції, 4 види судинних рослин, занесених до Червоної книги України, 7 рослинних угруповань із Зеленої книги України. Відмічено 11 видів хребетних і 6 видів комах, занесених до Червоної книги України, а також 3 види хребетних, занесених до Європейського червоного списку. На даній ділянці регулярно перебувають понад 20 тис. особин водоплавних птахів. Ця територія включає важливі місця нересту, нагулу та зимівлі масових видів риб. Дякуємо Жденовській Л.Г. за цікаву розповідь та відеофільм.

 

 

Фоторепортаж