Євроінтеграційний портал

Україна-НАТО

https://vrzzso.blogspot.com/

https://abetkabezpeki.blogspot.com/

http://leontyev.net







Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Погода в Україні



Наш баннер

http://svyatschool.com.ua

XVI Всеукраїнська історико-краєзнавча конференція учнівської та студентської молоді

26 лист. 2023
«Південно-Східна Україна: зі стародавності у XXI століття»

Відповідно до Плану всеукраїнських і міжнародних організаційно-масових заходів з дітьми та учнівською молоддю на 2023 рік (наказ МОН України від 28.11.2022 № 1063) в період 24 – 26 листопада 2023 року у м. Кропивницький в режимі онлайн відбулась XVI Всеукраїнська історико-краєзнавча конференція учнівської та студентської молоді «Південно-Східна Україна: зі стародавності у XXI століття».

Конференція проводиться з метою: виховання ціннісного ставлення особистості до історико-культурної спадщини українського народу; формування у молодого покоління почуття любові до Батьківщини.

Завдання Конференції:

  • сприяння розвитку краєзнавчо-дослідницької діяльності закладів освіти з вивчення та популяризації історико-культурної спадщини українського народу, природно-географічних особливостей Південно-Східної України;
  • популяризація краєзнавчих знань про Україну за кордоном;
  • виявлення та підтримка обдарованої молоді, створення умов щодо стимулювання подальшої діяльності юних дослідників;
  • зміцнення творчих зв’язків між дітьми України, а також між українськими педагогами та науковцями, колегами-педагогами зарубіжних країн;
  • видання збірки тез кращих краєзнавчо-дослідницьких робіт учасників Конференції та популяризація краєзнавчого доробку.

Конференція проходила у два етапи – відбірковий (заочний) та очний. Учнівська молодь взяли активну участь у дослідницькій роботі. На перший етап цього року зареєструвалися 235 учасників з 23 областей України.

Оргкомітетом відібрано та запрошено до участі в очному етапі 219 учасників з Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Закарпатської, Запорізької, Івано-Франківської, Київської, Кіровоградської, Луганської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Харківської, Хмельницької, Черкаської, Чернігівської, Чернівецької областей. А також дослідники з Грузії, Франції та Німеччини.

Урочисте відкриття заходу відбулось на YouTube-каналі Донецького обласного центру туризму та краєзнавства учнівської молоді під час якого з вітальним словом до учасників заходу звернулись:

Вадим Овчаренко, начальник відділу позашкільної освіти та виховної роботи Міністерства освіти і науки України;

Андрій Лісота, директор Українського державного центру національно-патріотичного виховання, краєзнавства та туризму учнівської молоді;

Тетяна Пічугова, в.о. директора Донецького обласного центру туризму та краєзнавства учнівської молоді.

Попри складний час та обмежений доступ до багатьох ресурсів, молоді дослідники змогли опрацювати значну кількість матеріалу. Написання та захист робіт – це досягнення учнів, гордість викладачів, керівників, усіх тих, хто був поруч і надихав молодих авторів робити свої перші спроби у науковій діяльності.

За результатами заходу доповідачі отримали сертифікати учасника. Пошуково-краєзнавчі матеріали увійдуть до збірки тез робіт учасників XVI Всеукраїнської історико-краєзнавчої конференції учнівської та студентської молоді «Південно-Східна Україна: зі стародавності у XXI століття»

В цьому році участь у Конференції взяли:

Дейнека Софія, учениця 9 класу з доповіддю «Лялька-мотанка – родинний оберіг українців: традиції створення і новації сьогодення». Керівник – Романюк Тетяна Вікторівна.

Єсіпова Дар’я, учениця 9 класу з доповіддю «Я чула подихи війни…». Керівник – Романюк Тетяна Вікторівна.

Кушнарьова Марія, учениця 8 класу з доповіддю «З видимого пізнавай невидиме» (філософія серця Г.С. Сковороди). Керівник – Єленко Тетяна Анатоліївна.

Учасниці разом з керівниками проєктів опрацювали літературу з тем, творчо підійшли до їх висвітлення, зробили презентації для виступів.

Дякуємо Єленко Тетяні Анатоліївні, Романюк Тетяні Вікторівні та ученицям за плідну, тривалу роботу над творчими проєктами.