Євроінтеграційний портал

Україна-НАТО

https://vrzzso.blogspot.com/

https://abetkabezpeki.blogspot.com/

http://leontyev.netКалендар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Погода в УкраїніНаш баннер

http://svyatschool.com.ua

Тиждень української мови та літератури

30 жовт. 2023
Заходи проведені в рамках тижня української мови та літератури

З 23 по 29 жовтня 2023 року учителями української мови та учителями початкового навчання було проведено тиждень української мови та літератури. З покоління в покоління, в часи розладу та піднесення, наші предки передавали нам скарб – рідну мову. Народ плекав її у піснях, легендах, переказах і передавав від роду до роду, щоб не загинула. Для нас рідна мова – це не тільки дорога спадщина, яка об’єднує в собі народну мудрість. Це наша гордість, бо все, що створено нею, увійшло в скарбницю загальнолюдської культури.

Цього року програма предметного тижня була, як завжди, досить насиченою. Учні мали змогу поринути у багатющий світ краси й принад рідної української мови, вшанувати пам’ять видатних діячів нашого народу, завдяки яким вона сьогодні у нас є. Конкурси, вікторини, мовні ігри спонукали учнів до творчості й пізнання, викликали ще більший інтерес та бажання вчитися, сприяли розвитку креативності, вчили бути спостережливими, кмітливими та винахідливими. Саме сьогодні, в нелегкий час для нашої держави, а особливо для її мови проведені заходи є важливими та особливо актуальними.

Учні виразно декламували вірші, показуючи любов до рідної мови, землі, України, возвеличуючи українську націю. Переглянули мультимедійні презентації та відеоролики, які ознайомили з тернистим шляхом української мови, з історією життя Нестора Літописця.

Справжні українці, шанувальники мови, знавці рідного слова продемонстрували власні знання та вміння під час змагання у I етапі конкурсу ім. П. Яцика.

Уся наша шкільна родина переконана, що відзначення Дня української писемності та мови гуртує всіх українців на шляху відродження духовності, зміцнення державності, формування громадського світогляду, адже кожен народ відбудеться лише тоді, коли усвідомить себе у рідному слові. Тому треба любити рідну мову, берегти й захищати, як найкоштовніший скарб.

План тижня української мови та літератури:

1. Участь учнів та вчителів школи у Всеукраїнському радіодиктанті національної єдності;

2. Перегляд відеофільму «Нестор Літописець» (6 – 8 кл.) та фільму «Від папірусу – до сучасного книгодрукування» (3 – 5 кл.);

3. Сторінками книжкового ювілею (презентація книг-ювілярів);

4. Участь у I етапі Міжнародного конкурсу знавців української мови ім. П. Яцика;

5. Мінітвори: «Що для мене рідна мова?», «Яким я бачу майбутнє нашої мови?», «Мій улюблений літературний герой», «У чому таємниця живучості фольклорних творів?»;

6. Конкурс читців віршів напам’ять улюблених авторів;

7. Конкурс сенканів про мову;

8. Класні години до Дня української писемності та мови «Мова-серце нації»;

9. Цікаві факти про Шевченка;

10. Виставка ілюстрацій до улюблених творів;

11. З казкою у гості до молодших школярів.

Проведення предметного тижня не тільки поглибило знання з української мови, а й стало джерелом позитивних емоцій, мобілізації творчих зусиль і, як наслідок, підвищило мотивацію до вивчення мови та культури власної країни.

 

Фоторепортаж